Mutluluğu Sende Yaşa

Büyüleyici gözler için makyaj yapılısı

32

Zira, büyüleyici gözler içersinde makyaj sırları başlığıyla başlatmış olabildiğimiz bu yazımızda da, gözlerinizin henüz güzel ve çekici olmasını sağlayabilmeniz yerine sizlere birkaç küçük tüyo da bulunacağız.

Öncelikle insan gözünün her yüze göre değişik değişik özelliklere mevcut olduğunu bilmenizi isteriz.
Kimilerinin şiddetli kimilerininse çekik gözlü oluşu, kozmetik firmalarını farklı cinsten makyaj malzemeleri geliştirmeye sevk etmiştir.
Bu imalat dahilinde de meydana çıkmış olan büyüleyici gözler içersinde makyaj sırları, hem en uygun hatta birçok şahıstan değişik bir tasarıma sahip gözlere kavuşmanız yerine sizlere büyük yardımlar karşılamaktadır.
Asıl konumuza geçmeden evvel, iyi bir göz makyajı içersinde bulunması lüzumlenen malzemelere de ilgi etmemiz gereklidir.
Bu malzemeler;
• Kara göz kalemi
• Far fırçası
• Kaş alıtna sürmek içersinde parlatıcı
• Kaşlar içersinde kalem
• Kirpik makası
• Kara rimel
Göz Makyajında Renk Uyumunun Önemi

Göz makyajında en fazla ilgi etmemiz nokta, renklerdir.
Çünkü, kimi göz farları aşırı baskın yapısından kaynaklı bazı gözlerin açığa çıkmasına mani olmaktadır.
Bu nedenden kaynaklı da, göz renginize uyacak olan en en uygun makyaj malzemelerini seçmek yerine, eksper yetkililere danışmanız işinizi kolaylaştıracaktır.
Örnek verecek olursak; açık renkli bir göze sahipseniz eğer; uçuk mavi veyahut koyu kahverengi tonlarla bire bir ahenk edinebilirsiniz.
Koyu renkli gözlerde ise, o renklere eş kıymet renklerin tercihi vasıtası ile tesirli neticeler elde edebilirsiniz.
Tüm bu ayrıntıları göz önünde bulundurduğumuzda sağlanan renk uyumu vasıtası ile epey ilgi çekici bir göz görünümüne sahip olacaksınız.
Tabi göz makyajı ile ilgili sorunun yanlızca renklerin uyumu ile halledileceğini düşünüyorsanız şayet yanılırsınız.
Zira, kaşın orantılı bir şekilde boyanmasından tutup da, kirpiklerin balanslı görünümüne kadar, mükemmel bir göz güzelliği elde edebilmeniz yerine birbirinden değişik ufak ayrıntıları öneme almanız gereklidir.
Öte yandan göz renginin yanında, göz kenarlarına da ufak dokunuşlar ile birlikte canlılık hissiyatı kazandırabilirsiniz.
Başta fondöten olmak suretiyle, ileri düzeyde ki kozmetik ürünleri vasıtası ile göz çevrenizdeki kırışıklıkları yok ederek henüz dinç bir tasarıma sahip olabilirsiniz.
Sonuç olarak, estetik kıvrımlı kaşlar, seksi görüntülü kirpikler ve en ehemmiyetlisi de ayna gibi parlayan renklere sahip gözleriniz vesilesiyle, çevrenize epey harika bir tesir yayabilirsiniz.
Bunun içersinde de yukarıda ki, tavsiyelerimizi öneme alarak kendinizi özel hissettirecek bir göz makyajı yapmanız yeterlidir.
Şunu hiçbir zaman unutmamak lazım olur ki, göz güzelliği insanın yaşamında sahip olabileceği en mukaddes şanslardan bir tanesidir.
Bu nedenden de sahip olunan şansımızı her daim iyi şekilde kullanmaya çalışmalıyız.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.