Güzellik Rujun Zararları nelerdir

2 hafta önce Admin tarafından eklendi. kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

dudak - Rujun Zararları nelerdir

 

Rujların renkli görünümleri ve dudaklara verdikleri güzellikler her ne kadar onların suçsuz ve zarar vermeyen maddeler gibi görünmelerineneden olsa da, rujun zararları nelerdir diyebilecek kadınlar için sayabileceğimiz onlarca değişik şey var.
Zira bilhassa ucuz ruj ürünlerinin yapımcıları, renklerin tonunu tutturmak, kalıcılığını sağlamak ya da tesirlerini sağlamlaştırmak için sağlığa zararlı şeyleri ürünlerine koyabiliyorlar ve bu vaziyet seneleriçinde bedende birikmelere neden olarak sıhhati bozabiliyor.
Yapılan incelemeler, kadınların ömürleri süresince bir kaç kilo ruj yediklerini göstermiştir ve yenilen bu rujların içinde bulunan zararlı metaller, suni malzemeler ve sentetikler ne yazık ki uzun vadede sıhhati tehdit eder duruma gelebiliyor.
Özellikle mermi ve krom, rujların dudakta henüz fazla zaman kalmaları için sarfedilen malzemeler arasında yer almakta ve sinir sistemi hastalıklarına neden oldukları ispatlanmış halde.
Sinir düzeneğinin yanısıra kanser gibi rahatsızlıklara da sebebiyet verebilen bu maddeler, nihai senelerde karşılaşılan kanser vakalarındaki artışla da ilişkilendiriliyorlar.
Özellikle çok ucuza satılan rujlar ve bilinmedik markalar bu ağır metalleri çok daha çok bir şekilde kullanıyorlar ve rujların güzel görünmesi için pahalı analiz eder adına bu tip yöntemlere gidebiliyorlar.
Dolayısıyla ruj seçimleriniz sırasında ucuza kaçmamalı, muhtevanınaemniyet duyduğunuz ve kalifiye markaları ürünlerini kullanmayıseçenek etmelisiniz.
Çünkü kalifiye imalat sağlayan ve ürün geliştirmeye para yatıran firmaların ürünlerinde henüz tabii yöntemlerle kalıcılık ve güzelliğin yakalanması olası duruma geliyor.
Fakat yeniden de her rujda belli malzemelerin tüketiminin mecburî olması, ruj tüketimine biraz henüz ilgi etmenizi gerektiriyor.
Özellikle sıklıkla dudaklarını yalayanlar ve ruju yutanlar bu konuda birazhenüz itinalı olmalılar.
Gün içinde ihtiyaç duyulan olmadıkça ruj tüketimini sınırlandırmanızgenel sağlığınız için çok henüz yararlı olacaktır.
Tabii ki gebe anne adaylarının da burada ilgisini çekmek gerekiyor.
Vücudunuza aldığınız ağır metallerin karnınızdaki çocuğa da geçeceğinet ve bünyesi sizin kadar hoşgörülü olmayan anne karnındaki bebeklerin ağır metallerden etkilenmeleri çok henüz mümkün.
Bu yüzden sadece ruj değil, genel olarak kozmetik malzemelerini gebeliğiniz müddetince mecbur kalmadıkça kullanmamanızı öneriyoruz.
Özel gün ve gecelerde ise oldukça kalifiye ve temiz ürünleri kullanmanız hem anne hatta çocuk sıhhati için çok kıymetli.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

sohbet - sohbet sohbet-