Mutluluğu Sende Yaşa

Zerdaçal Maskesi Sivilcelere siyah noktalara iyi gelirmi

17

 Zerdaçal Maskesi Sivilcelere siyah nokta

Zerdaçal Maskesi Sivilcelere siyah noktalara iyi gelirmi Tıpkı zerdeçal gibi tabii bir asi ntiseptik ve anti-bakteriyel olan bal ile irin, akne yapan cildin yatışması kurulabilir. Üstelik bu maskesi inşa etmek içersinde gereksiniminiz olanları mutfağınızda basitçe bulabilirsiniz.

 

Zerdaçal Maskesi Sivilcelere siyah noktalara iyi gelirmiYapmanız gereken   evvel cildinizi temizleyici ile yıkayıp, kurulayın.  

Ardından 4 çay kaşığı suya 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleyin.
Buna bir pamuğu batırın ve bütün yüzünüzü silin.
Bu işlemin sonrasında 5 dakika kadar bekleyin.
Ardından bir kapta bal ve zerdeçalı karıştırın.
Göz etrafı hariç bütün yüzünüze uygulayın.
15-20 dakika bekledikten ardından bol ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
Yüzünüzde kalabilecek sarı lekeyi temizlemek içersinde bir pamuğa süt damlatıp, yüzünüzü silebilirsiniz.

Cildi İyileştiren Zerdeçallı Akne Maskesi

Zerdacal Maskesi  ertesi nemlendiricinizi programlamayı da unutmamalısınız Bu maske hafta içerisinde 1 2 kez uygulayabilirsiniz. Bu maskeye çeyrek çay kaşığı limon ilave ederek lekeleriniz içersinde detesirli bir maske durumuna de getirmiş bulunursuzunuz. Diğer yandan limon adına patates ve salatalık da ekleyebilirsiniz.
Tüm bu malzemeler lekelerin azalmasında epey etkilidir.

sivilce ve lekeler icin zerdecal maskesi yapılısı

Sivilceye meyilli ciltler içersinde irin engelleyici özelliği nedeniyle zerdeçal sık sık tavsiye edilmektedir.
Zerdeçal bu arada cilt gözeneklerini temiz tutmak, cildin sebum üretimini dengelemeye yardımcı olmak ve kırışıklık,ince çizgiler gibi yaşlanma tesirlerine karşı cildi savunmak gibi epey yararlı etkiler sunmaktadır.
Bu tarifte zerdeçal eşliğinde muz kullanıyoruz.
Çünkü muz içinde yüksek oranda potasyum, çinko yer almaktadır kişunlar cildi yatıştırmak içersinde yardımcıdır. Bu maske içersinde ihtiyaç duyulan malzemeler; 1 çorba kaşığı püre durumuna getirilmiş yetişkin muz ve 1 çay kaşığı kadar zerdeçal.
Yapmanız lüzumlenen, cildinizi yıkadıktan ardından malzemeleri karıştırarak meydana getirdiğiniz maskeyi, göz etrafı hariç bütün cildetatbik etmek.
10-15 dakika bekledikten ardından da bol ılık su ile yıkabilirsiniz.
Maske ertesi nemlendiricinizi programlamayı da unutmamalısınız Bu maske hafta içerisinde 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

 Cilt Renginin Dengelenme ve KoyuLekeler içersinde Zerdeçal Maskesi

Zerdeçalın cilt rengini dengeleme düzenleme gibi bir tesiri olmasından metnin en başta bahsetmiştim.
Buna ek olarak mevcut tabii antioksidan özellikleri onu, güneş nedeniyleve sağlıksız beslenme sebbeiyle meydana gelebilecek kirleri önlemekiçersinde de harika bir tercih yapar.

Bu maske içersinde ihtiyaç duyulan malzemeler

1 çay kaşığı koyu kahverengi şeker (organik bal da kullanılabilir), 1 çay kaşığı domates suyu, çeyrek çay kaşığı limon suyu, 1/8 çay kaşığı zerdeçal ve macun kıvamına getirene kadar eklenecek ılık yeşil

Yapmanız lüzumlenen, cildinizi yıkadıktan ardından malzemeleri karıştırarak meydan çaya getirdiğiniz maskeyi, göz etrafı hariç bütün cilde tatbik etmek. 10-15 dakika bekledikten ardından da bol ılık su ile yıkabilirsiniz.
Maske ertesi nemlendiricinizi programlamayı da unutmamalısınız Bu maske hafta içerisinde 1-2 kez uygulayabilirsiniz. Cildi nemlendirmek içersinde bu maskelere ilave olarak olarak hindistan cevizi yağı ya da zeytin yağı, badem yağı gibi tabii malzemelerden bir kaç damla dahil edebilirsiniz.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.